TOPlist
Heli Art
Heli Art
Autorské oděvní doplňky

Tvůrčí dílna

Značka Heli art patří dílně, ve které se navrhují a vlastnoručně vyrábí textilní oděvní doplňky, tašky a šperky primárně určené pro ženy hledající originalitu a kvalitu. Každý kus z dílny Heli art je vytvořen jako originál, díky ruční výrobě zde nenajdete dva zcela totožné výrobky. Přála bych si, aby vám výrobky z dílny Heli art dělaly radost a příjemně se nosily. Šperky a textilní výrobky se snažím navrhovat tak, aby dobře padly a byly co nejvíce funkční.

Použité materiály

Kabelky jsou ušity z přírodních materiálů, převážně z bavlny. Dominantními materiály jsou krepovina, riflovina a plátno. Doplňkovým materiálem, který se používá zejména na zdobení a aplikace, je hedvábí, krepdešín či satén. 

K malování používám kvalitní barvy a kontury speciálně určené na textil, které jsou po zažehlení zafixovány. Některé kabelky jsou dozdobeny skleněnými kamínky, organzou nebo ruční výšivkou z bavlnek a perliček.

Mým nejoblíbenějším materiálem k výrobě šperků jsou polodrahokamy. V katalogu najdete celou řadu šperků s tygřími oky, karneoly, růženíny a kříštály. Materiál na výrobu šperků používám dvojí. První kategorii šperků vyrábím z měděných lakovaných drátků od českého výrobce. Po dokončení jsou všechny šperky na závěr ještě jednou přelakovány, aby i ustřižená zakončení drátků byla pokryta vrstvou laku a nedošlo tak k přímému kontaktu mědi s kůží.

Cínované šperky jsou vyrobeny z nerezového drátu Osteofix. Tyto drátky jsou pájeny cínem. Po spájení jejsou dále povrchově upravovány antioxidačním roztokem. Afroháčky do uší potřebné k výrobě náušnic jsou z chirurgické oceli, která je antialergenní. 

Autorka

Tvůrcem všech návrhů, vzorů, šperků a maleb jsem já, Helena Sochová. Kreativnímu tvoření se věnuji od dětství, mamka je výtvarnice, takže jsem v dílně jako doma. Mám ekonomické vzdělání, v současnosti pracuji v administrativě a podnikám na živnostenský list.

 

Aktuality

Prázdninový jarmark v Novém Jičíně
Datum konání: 15. července 2023

Město Nový Jičín pořádá na Masarykově náměstí v historickém centru města tradiční řemeslné jarmarky, na kterých si můžete přijít nakoupit rukodělné a umělecké výrobky od regionálních tvůrců. Pokud takové výrobky hledáte, udělejte si výlet v sobotu 15. července do Nového Jičína. Čekají vás nejen květinové stánky, ale i občerstvení, originální oblečení, doplňky pro domácnost, kosmetika, šperky a mnoho dalšího.

25.5.2023
Starodávný jarmark v Litomyšli
Datum konání: 10. června 2023

V centru historického a půvabného městečka Litomyšl proběhne v sobotu 10. června tradiční řemeslný jarmark. Pozváno je více než 100 prodejců z různých koutů republiky. Za doprovodu živé hudby si budete moci nakoupit keramické výrobky, mýdla, pletené i háčkované výrobky, šátky, šperky a různé textilní výrobky. V nabídce budou i výrobky z drátu, dřeva, kamene, kůže, medu, proutí nebo vosku. Přijďte si nakoupit ručně vyráběné dárky a podpořit tak české řemeslníky. Budu se na vás těšit u stánku s malovanými kabelkami.

25.5.2023
Nová kolekce čelenek do vlasů z minerálů

Na web přidána nová kolekce netradičních čelenek do vlasů z broušených kuliček z minerálů a říčních perel. Můžete si vybírat ze 14 druhů minerálů podle svého oblíbeného kamene, nebo podle znamení zvěrokruhu či barvy vašich vlasů. Nové čelenky nabízíme hned ve dvou velikostech - uzší a širší. Budou se hodit nejen na plesovou sezónu.

26.2.2023