TOPlist
Heli Art
Heli Art
Autorské oděvní doplňky

Tvůrčí dílna

Značka Heli art patří dílně, ve které se navrhují a vlastnoručně vyrábí textilní oděvní doplňky, tašky a šperky primárně určené pro ženy hledající originalitu a kvalitu. Každý kus z dílny Heli art je vytvořen jako originál, díky ruční výrobě zde nenajdete dva zcela totožné výrobky. Přála bych si, aby vám výrobky z dílny Heli art dělaly radost a příjemně se nosily. Šperky a textilní výrobky se snažím navrhovat tak, aby dobře padly a byly co nejvíce funkční.

Použité materiály

Kabelky jsou ušity z přírodních materiálů, převážně z bavlny. Dominantními materiály jsou krepovina, riflovina a plátno. Doplňkovým materiálem, který se používá zejména na zdobení a aplikace, je hedvábí, krepdešín či satén. 

K malování používám kvalitní barvy a kontury speciálně určené na textil, které jsou po zažehlení zafixovány. Některé kabelky jsou dozdobeny skleněnými kamínky, organzou nebo ruční výšivkou z bavlnek a perliček.

Mým nejoblíbenějším materiálem k výrobě šperků jsou polodrahokamy. V katalogu najdete celou řadu šperků s tygřími oky, karneoly, růženíny a kříštály. Materiál na výrobu šperků používám dvojí. První kategorii šperků vyrábím z měděných lakovaných drátků od českého výrobce. Po dokončení jsou všechny šperky na závěr ještě jednou přelakovány, aby i ustřižená zakončení drátků byla pokryta vrstvou laku a nedošlo tak k přímému kontaktu mědi s kůží.

Cínované šperky jsou vyrobeny z nerezového drátu Osteofix. Tyto drátky jsou pájeny cínem. Po spájení jejsou dále povrchově upravovány antioxidačním roztokem. Afroháčky do uší potřebné k výrobě náušnic jsou z chirurgické oceli, která je antialergenní. 

Autorka

Tvůrcem všech návrhů, vzorů, šperků a maleb jsem já, Helena Sochová. Kreativnímu tvoření se věnuji od dětství, mamka je výtvarnice, takže jsem v dílně jako doma. Mám ekonomické vzdělání, v současnosti pracuji v administrativě a podnikám na živnostenský list.

 

Aktuality

Veletrh Minerály Brno
Datum konání: 4. - 5. prosince 2021

Dvoudenní zimní výstava MINERÁLY BRNO startuje 4. prosince na brněnském výstavišti opět pod střechou pavilonu B, kde se sejde přes 200 vystavovatelů z různých evropských zemí, kteří vám představí krásné kousky ze svých sbírek. Nebudou chybět ani autorské šperky z minerálů od českých tvůrců. Přjdťe se pokochat nádherou přírodních nerostů a opracovaných drahých kamenů. Nezapomeňte se zastavit u mého stánku s čelenkami v sektoru A1.

24.11.2021
Více >
Fashion market Designhalí Ostrava
Datum konání: 27. - 28. listopadu 2021

V ostravském Trhojhalí u Karoliny se pořádá první vánoční designmarket s prodejem autorské módy, doplňků a přírodní kosmetiky. Přijďte si nakoupit originální vánoční dárky od regionálních tvůrců. Čeká vás doporovodný program i lákavá gastrozóna. Budu se na vás těšit u mého stárnku s malovanými kabelkami.

24.11.2021
Více >