TOPlist
Heli Art
Heli Art
Autorské oděvní doplňky

Tvůrčí dílna

Značka Heli art patří dílně, ve které se navrhují a vlastnoručně vyrábí textilní oděvní doplňky, tašky a šperky primárně určené pro ženy hledající originalitu a kvalitu. Každý kus z dílny Heli art je vytvořen jako originál, díky ruční výrobě zde nenajdete dva zcela totožné výrobky. Přála bych si, aby vám výrobky z dílny Heli art dělaly radost a příjemně se nosily. Šperky a textilní výrobky se snažím navrhovat tak, aby dobře padly a byly co nejvíce funkční.

Použité materiály

Kabelky jsou ušity z přírodních materiálů, převážně z bavlny. Dominantními materiály jsou krepovina, riflovina a plátno. Doplňkovým materiálem, který se používá zejména na zdobení a aplikace, je hedvábí, krepdešín či satén. 

K malování používám kvalitní barvy a kontury speciálně určené na textil, které jsou po zažehlení zafixovány. Některé kabelky jsou dozdobeny skleněnými kamínky, organzou nebo ruční výšivkou z bavlnek a perliček.

Mým nejoblíbenějším materiálem k výrobě šperků jsou polodrahokamy. V katalogu najdete celou řadu šperků s tygřími oky, karneoly, růženíny a kříštály. Materiál na výrobu šperků používám dvojí. První kategorii šperků vyrábím z měděných lakovaných drátků od českého výrobce. Po dokončení jsou všechny šperky na závěr ještě jednou přelakovány, aby i ustřižená zakončení drátků byla pokryta vrstvou laku a nedošlo tak k přímému kontaktu mědi s kůží.

Cínované šperky jsou vyrobeny z nerezového drátu Osteofix. Tyto drátky jsou pájeny cínem. Po spájení jejsou dále povrchově upravovány antioxidačním roztokem. Afroháčky do uší potřebné k výrobě náušnic jsou z chirurgické oceli, která je antialergenní. 

Autorka

Tvůrcem všech návrhů, vzorů, šperků a maleb jsem já, Helena Sochová. Kreativnímu tvoření se věnuji od dětství, mamka je výtvarnice, takže jsem v dílně jako doma. Mám ekonomické vzdělání, v současnosti pracuji v administrativě a podnikám na živnostenský list.

 

Aktuality

Andělské Vánoce v Kroměříži
Datum konání: 2. - 4. prosince 2022

Na výstavišti v Kroměříži proběhne ve vytápěných halách od pátku do neděle prodejní výstava rukodělných výrobků českých tvůrců s bohatým doprovodným programem. K shlédnutí bude připravená výstava vánočních betlémů a stromečků. Pro děti jsou připraveny dílničky, mohou si zkusit nazdobit vlastní baňky nebo vyrobit originální ozdoby na stromeček. Dospělí si zde pochutnají na zabijačkových specialitách či svařáku. Na programu jsou dětská představení včetně rozsvícení vánočního stromu s překvapením. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší punč nebo adventní věnec.

24.10.2022
Více >
Vánoční jarmark na zámku v Bruntále
Datum konání: 10. prosince 2022

Na krásném bruntálském zámku proběhne v sobotu 10. prosince komorní řemeslný jarmark. Nakoupit zde můžete kvalitně zpracované ruční výrobky, vánoční ozdoby a také nějaké dobroty. Hudební program doplní výtvarné dílničky pro děti. Udělejte si v předvánočním shonu čas a podnikněte výlet na Bruntálský zámek.

24.10.2022
Vánoční jarmark na zámku v Kravařích
Datum konání: 10. - 11. prosince 2022

Město Kravaře pořádá na svém zámku tradiční Vánoční jarmark s doporovodným programem, v rámci kterého vystoupí různá hudební uskupení. Pro nejmenší děti je připraveno loutkové divalo a vánoční stezka. Přijďte se podívat a načerpat vánoční atmosféru do krásně vyzdobeného kravařského zámku. Budu se na vás těšit v prvním patře zámeckých místností.

23.8.2022
Více >