TOPlist
Heli Art
Heli Art
Autorské oděvní doplňky

Tvůrčí dílna

Značka Heli art patří dílně, ve které se navrhují a vlastnoručně vyrábí textilní oděvní doplňky, tašky a šperky primárně určené pro ženy hledající originalitu a kvalitu. Každý kus z dílny Heli art je vytvořen jako originál, díky ruční výrobě zde nenajdete dva zcela totožné výrobky. Přála bych si, aby vám výrobky z dílny Heli art dělaly radost a příjemně se nosily. Šperky a textilní výrobky se snažím navrhovat tak, aby dobře padly a byly co nejvíce funkční.

Použité materiály

Kabelky jsou ušity z přírodních materiálů, převážně z bavlny. Dominantními materiály jsou krepovina, riflovina a plátno. Doplňkovým materiálem, který se používá zejména na zdobení a aplikace, je hedvábí, krepdešín či satén. 

K malování používám kvalitní barvy a kontury speciálně určené na textil, které jsou po zažehlení zafixovány. Některé kabelky jsou dozdobeny skleněnými kamínky, organzou nebo ruční výšivkou z bavlnek a perliček.

Mým nejoblíbenějším materiálem k výrobě šperků jsou polodrahokamy. V katalogu najdete celou řadu šperků s tygřími oky, karneoly, růženíny a kříštály. Materiál na výrobu šperků používám dvojí. První kategorii šperků vyrábím z měděných lakovaných drátků od českého výrobce. Po dokončení jsou všechny šperky na závěr ještě jednou přelakovány, aby i ustřižená zakončení drátků byla pokryta vrstvou laku a nedošlo tak k přímému kontaktu mědi s kůží.

Cínované šperky jsou vyrobeny z nerezového drátu Osteofix. Tyto drátky jsou pájeny cínem. Po spájení jejsou dále povrchově upravovány antioxidačním roztokem. Afroháčky do uší potřebné k výrobě náušnic jsou z chirurgické oceli, která je antialergenní. 

Autorka

Tvůrcem všech návrhů, vzorů, šperků a maleb jsem já, Helena Sochová. Kreativnímu tvoření se věnuji od dětství, mamka je výtvarnice, takže jsem v dílně jako doma. Mám ekonomické vzdělání, v současnosti pracuji v administrativě a podnikám na živnostenský list.

 

Aktuality

Mineralogická burza v Ostravě
Datum konání: 6. dubna 2024

Mineralogická setkání pořádá VŠB-TU Ostrava dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim v aule vysoké školy. Jedná se o prodejní výstavu minerálů, drahých kamenů, fosilií a šperků, které se zúčastňuje stovka sběratelů, mineralogů i šperkařů z celé ČR. Návštěvníci tak mají možnost nakoupit špičkové minerály a drahé kameny z různých koutů světa za nejnižší ceny přímo od sběratelů a přímých dovozců. Určitě stojí za to vidět tyto přírodní skvosty na vlastní oči. Je to příležitost nejen pro odborníky, ale i širokou veřejnost. V rámci této akce jsou pro veřejnost otevřené i sbírky geologického pavilonu vysoké školy. Budeme potěšeni, když se zastavíte u našeho stánku s kamínkovými čelenkami a drátovanými květinami z minerálů.

19.3.2024
Více >