TOPlist
Heli Art
Heli Art
Autorské oděvní doplňky

Tvůrčí dílna

Značka Heli art patří dílně, ve které se navrhují a vlastnoručně vyrábí textilní oděvní doplňky, tašky a šperky primárně určené pro ženy hledající originalitu a kvalitu. Každý kus z dílny Heli art je vytvořen jako originál, díky ruční výrobě zde nenajdete dva zcela totožné výrobky. Přála bych si, aby vám výrobky z dílny Heli art dělaly radost a příjemně se nosily. Šperky a textilní výrobky se snažím navrhovat tak, aby dobře padly a byly co nejvíce funkční.

Použité materiály

Kabelky jsou ušity z přírodních materiálů, převážně z bavlny. Dominantními materiály jsou krepovina, riflovina a plátno. Doplňkovým materiálem, který se používá zejména na zdobení a aplikace, je hedvábí, krepdešín či satén. 

K malování používám kvalitní barvy a kontury speciálně určené na textil, které jsou po zažehlení zafixovány. Některé kabelky jsou dozdobeny skleněnými kamínky, organzou nebo ruční výšivkou z bavlnek a perliček.

Mým nejoblíbenějším materiálem k výrobě šperků jsou polodrahokamy. V katalogu najdete celou řadu šperků s tygřími oky, karneoly, růženíny a kříštály. Materiál na výrobu šperků používám dvojí. První kategorii šperků vyrábím z měděných lakovaných drátků od českého výrobce. Po dokončení jsou všechny šperky na závěr ještě jednou přelakovány, aby i ustřižená zakončení drátků byla pokryta vrstvou laku a nedošlo tak k přímému kontaktu mědi s kůží.

Cínované šperky jsou vyrobeny z nerezového drátu Osteofix. Tyto drátky jsou pájeny cínem. Po spájení jejsou dále povrchově upravovány antioxidačním roztokem. Afroháčky do uší potřebné k výrobě náušnic jsou z chirurgické oceli, která je antialergenní. 

Autorka

Tvůrcem všech návrhů, vzorů, šperků a maleb jsem já, Helena Sochová. Kreativnímu tvoření se věnuji od dětství, mamka je výtvarnice, takže jsem v dílně jako doma. Mám ekonomické vzdělání, v současnosti pracuji v administrativě a podnikám na živnostenský list.

 

Aktuality

Starodávný jarmark v Litomyšli
Datum konání: 17. září 2022

V centru historického a půvabného městečka Litomyšl proběhne v sobotu 17. září tradiční podzimní řemeslný jarmark. Pozváno je na 100 prodejců. Za doprovodu živé hudby si budete moci nakoupit keramické výrobky, mýdla, pletené i háčkované výrobky, šátky, šperky či různé textilní výrobky. V nabídce budou i výrobky z drátu, dřeva, kamene, kůže, medu, proutí nebo vosku. Přijďte si nakoupit ručně vyráběné dárky a podpořit tak české řemeslníky. Budu se na vás těšit u stánku s malovanými kabelkami.

23.8.2022
Výstava MINERAL-EXPO ve Zlíně
Datum konání: 3. září 2022
Otevírací doba: 9:00 - 17:00

V sobotu 3. září proběhne v konferenčním sále hotelu Zlín tradiční burza minerálů, drahých kamenů a šperků. Přijďte se pokochat krásou kamenů a odnést si domů nějaký skvostný kousek do svých sbírek. Těším se na Vás u stánku s kamínkovými čelenkami.

23.8.2022
Více >
Festival Oslavy bylin v Opavě
Datum konání: 6. srpna 2022

Již počtvrté proběhne v sobotu 6. srpna v opavském parku pod Ptačím vrchem nevšední festival, který je věnován bylinkám. Můžete zde navštívit přednášky a workshopy související s pěstováním bylinek a jejich léčivých účinků. Součástí festivalu je i doprovodný jarmark s bylinkovými pochoutkami a řemeslnými výrobky. Přijďte nakouknout i do našeho stánku s malovanými výrobky a čelenkami z přírodních kamenů.

1.6.2022
Více >