TOPlist
Heli Art
Heli Art
autorský šperk, originální textilní výrobky

Tvůrčí dílna

Značka Heli art patří dílně, ve které se navrhují a vlastnoručně vyrábí textilní oděvní doplňky, tašky a šperky primárně určené pro ženy hledající originalitu a kvalitu. Každý kus z dílny Heli art je vytvořen jako originál, díky ruční výrobě zde nenajdete dva zcela totožné výrobky. Přála bych si, aby vám výrobky z dílny Heli art dělaly radost a příjemně se nosily. Šperky a textilní výrobky se snažím navrhovat tak, aby dobře padly a byly co nejvíce funkční.

Použité materiály

Kabelky jsou ušity z přírodních materiálů, převážně z bavlny. Dominantními materiály jsou krepovina, riflovina a plátno. Doplňkovým materiálem, který se používá zejména na zdobení a aplikace, je hedvábí, krepdešín či satén. 

K malování používám kvalitní barvy a kontury speciálně určené na textil, které jsou po zažehlení zafixovány. Některé kabelky jsou dozdobeny skleněnými kamínky, organzou nebo ruční výšivkou z bavlnek a perliček.

Mým nejoblíbenějším materiálem k výrobě šperků jsou polodrahokamy. V katalogu najdete celou řadu šperků s tygřími oky, karneoly, růženíny a kříštály. Materiál na výrobu šperků používám dvojí. První kategorii šperků vyrábím z měděných lakovaných drátků od českého výrobce. Po dokončení jsou všechny šperky na závěr ještě jednou přelakovány, aby i ustřižená zakončení drátků byla pokryta vrstvou laku a nedošlo tak k přímému kontaktu mědi s kůží.

Cínované šperky jsou vyrobeny z nerezového drátu Osteofix. Tyto drátky jsou pájeny cínem. Po spájení jejsou dále povrchově upravovány antioxidačním roztokem. Afroháčky do uší potřebné k výrobě náušnic jsou z chirurgické oceli, která je antialergenní. 

Autorka

Tvůrcem všech návrhů, vzorů, šperků a maleb jsem já, Helena Sochová. Kreativnímu tvoření se věnuji od dětství, mamka je výtvarnice, takže jsem v dílně jako doma. Mám ekonomické vzdělání, v současnosti pracuji v administrativě a podnikám na živnostenský list.

 

Aktuality

Jarmark v čokoládovně Troubelice
Datum konání: 13. 10. 2018

Přijďte si vychutnat podzimní čokoládový jarmark do troubelické čokoládovny, který proběhne v sobotu 13. října. Můžete se těšit nejen na čokostánky s pochoutkami vyrobenými v této rodinné čokoládovně, ale i na další stánky se sladkými i slanými specialitami od regionálních výrobců. Mezi všemi těmi dobrotami najdete i náš stánek s malovanými výrobky.

30.7.2018
Více >
Krajkářské trhy ve Valašském Meziříčí
Datum konání: 16. - 17. listopadu 2018

Valašský krajkářský a řemeslný spolek pořádá již 16. ročník krajkářských trhů, které nabízejí to nejlepší z řemeslné tvorby regionu. Vám všem, kteří umíte ocenit ruční práci a zajímají vás tradiční řemesla, vřele doporučuji tuto akci navštívit. Dominantu trhů tvoří paličkovaná krajka. Nakoupíte zde nejen výjimečné vánoční dárky, ale i spoustu materiálu pro vlastní tvoření. Letošní ročník se stejně jako loni uskuteční v Integrované střední škole na ulici Palackého ve Valašském Meziříčí. Přijďte se podívat, stojí to za to.

30.7.2018
Více >