TOPlist
Heli Art
Heli Art
autorský šperk, originální textilní výrobky

Tvůrčí dílna

Značka Heli art patří dílně, ve které se navrhují a vlastnoručně vyrábí textilní oděvní doplňky, tašky a šperky primárně určené pro ženy hledající originalitu a kvalitu. Každý kus z dílny Heli art je vytvořen jako originál, díky ruční výrobě zde nenajdete dva zcela totožné výrobky. Přála bych si, aby vám výrobky z dílny Heli art dělaly radost a příjemně se nosily. Šperky a textilní výrobky se snažím navrhovat tak, aby dobře padly a byly co nejvíce funkční.

Použité materiály

Kabelky jsou ušity z přírodních materiálů, převážně z bavlny. Dominantními materiály jsou krepovina, riflovina a plátno. Doplňkovým materiálem, který se používá zejména na zdobení a aplikace, je hedvábí, krepdešín či satén. 

K malování používám kvalitní barvy a kontury speciálně určené na textil, které jsou po zažehlení zafixovány. Některé kabelky jsou dozdobeny skleněnými kamínky, organzou nebo ruční výšivkou z bavlnek a perliček.

Mým nejoblíbenějším materiálem k výrobě šperků jsou polodrahokamy. V katalogu najdete celou řadu šperků s tygřími oky, karneoly, růženíny a kříštály. Materiál na výrobu šperků používám dvojí. První kategorii šperků vyrábím z měděných lakovaných drátků od českého výrobce. Po dokončení jsou všechny šperky na závěr ještě jednou přelakovány, aby i ustřižená zakončení drátků byla pokryta vrstvou laku a nedošlo tak k přímému kontaktu mědi s kůží.

Cínované šperky jsou vyrobeny z nerezového drátu Osteofix. Tyto drátky jsou pájeny cínem. Po spájení jejsou dále povrchově upravovány antioxidačním roztokem. Afroháčky do uší potřebné k výrobě náušnic jsou z chirurgické oceli, která je antialergenní. 

Autorka

Tvůrcem všech návrhů, vzorů, šperků a maleb jsem já, Helena Sochová. Kreativnímu tvoření se věnuji od dětství, mamka je výtvarnice, takže jsem v dílně jako doma. Mám ekonomické vzdělání, v současnosti pracuji v administrativě a podnikám na živnostenský list.

 

Aktuality

Velikonoční jarmark v Linhartovech
Datum konání: 17. března 2018

Třetí březnový víkend si můžete přijít zpříjemnit na zámeček do Linhartov, kde vás čeká tradiční velikonoční jarmark s ukázkami řemesel a pestrou nabídkou ručních výrobků od 60 výrobců – keramické výrobky, výtvory z pediku, skla, dřeva, velikonoční vazby, pomlázky, šperky, dřevěné hračky i výrobky z textilu. I letos budete mít možnost si zakoupit domácí dobroty na zámeckém nádvoří.

16.2.2018
Více >
Velikonoce na zámku v Kravařích
Datum konání: 17. -. 18. března 2018

Již tradičně se na zámku v Kravařích uskuteční Velikonoční jarmark spojený s ukázkami lidových řemesel a zdobení kraslic. Na nádvoří zámku se usídlí historická skupina Agripa. Děti se můžou těšit na oblíbené divadélko babky Miládky. V zámecké kapli budete mít možnost si poslechnout unikátní komodové hodiny z konce 19. století, které nádherně hrají.

16.2.2018
Více >
Velikonoční jarmark na zámku v Bruntále
Datum konání: 24. března 2018

Muzeum v Bruntále pořádá na zámku v sobotu 24. března tradiční velikonoční jarmark. Čeká vás nejen na jarmark se spoustou pečených dobrot ale i vystoupení dětí místních škol.

16.2.2018
Novojičínský velikonoční jarmark
Datum konání: 24. března 2018

V sobotu 24. března proběhne na nádvoří Žerotínského zámku v Novém Jičíně řemeslný jarmark s ukázkou výroby lidových tvůrců. Přijďte se pokochat krásnými ručními výrobky a zavzpomínat tak na staré časy a zaniklá řemesla.

16.2.2018
Více >
Velikonoční prohlídka zámku Hošťálkovy
Datum konání: 30. března 2018

Pokud ještě nemáte program na Velký pátek, můžete vyrazit na zámek Hošťálkovy, který bude tento den mimořádně zpřístupněn veřejnosti. Kromě komentovaných prohlídek vás čeká i komorní jarmark výrobců z blízkého okolí.

16.2.2018