TOPlist
Heli Art
Heli Art
autorský šperk, originální textilní výrobky

Tvůrčí dílna

Značka Heli art patří dílně, ve které se navrhují a vlastnoručně vyrábí textilní oděvní doplňky, tašky a šperky primárně určené pro ženy hledající originalitu a kvalitu. Každý kus z dílny Heli art je vytvořen jako originál, díky ruční výrobě zde nenajdete dva zcela totožné výrobky. Přála bych si, aby vám výrobky z dílny Heli art dělaly radost a příjemně se nosily. Šperky a textilní výrobky se snažím navrhovat tak, aby dobře padly a byly co nejvíce funkční.

Použité materiály

Kabelky jsou ušity z přírodních materiálů, převážně z bavlny. Dominantními materiály jsou krepovina, riflovina a plátno. Doplňkovým materiálem, který se používá zejména na zdobení a aplikace, je hedvábí, krepdešín či satén. 

K malování používám kvalitní barvy a kontury speciálně určené na textil, které jsou po zažehlení zafixovány. Některé kabelky jsou dozdobeny skleněnými kamínky, organzou nebo ruční výšivkou z bavlnek a perliček.

Mým nejoblíbenějším materiálem k výrobě šperků jsou polodrahokamy. V katalogu najdete celou řadu šperků s tygřími oky, karneoly, růženíny a kříštály. Materiál na výrobu šperků používám dvojí. První kategorii šperků vyrábím z měděných lakovaných drátků od českého výrobce. Po dokončení jsou všechny šperky na závěr ještě jednou přelakovány, aby i ustřižená zakončení drátků byla pokryta vrstvou laku a nedošlo tak k přímému kontaktu mědi s kůží.

Cínované šperky jsou vyrobeny z nerezového drátu Osteofix. Tyto drátky jsou pájeny cínem. Po spájení jejsou dále povrchově upravovány antioxidačním roztokem. Afroháčky do uší potřebné k výrobě náušnic jsou z chirurgické oceli, která je antialergenní. 

Autorka

Tvůrcem všech návrhů, vzorů, šperků a maleb jsem já, Helena Sochová. Kreativnímu tvoření se věnuji od dětství, mamka je výtvarnice, takže jsem v dílně jako doma. Mám ekonomické vzdělání, v současnosti pracuji v administrativě a podnikám na živnostenský list.

 

Aktuality

Jarmark lidových řemesel v Kohoutově

V sobotu 11. srpna se do malé vesničky u Dvora Králové nad Labem sjedou řemeslníci ze všech koutů republiky. Celá vesnice se naplní stánky s ručními výrobky lidových řemeslníků, keramiků, košíkářů, švadlenek, kovářů a mnoha jiných. Mezi 200 stánky najdete i ten můj s malovanými kabelkami. O doprovodný program se postarají Poutníci, Robert Křesťan, nebo třeba Pepa Nos a pro děti jsou přichystána oblíbená loutková divadélka.

30.7.2018
Slavnosti Tří kápí v Třebíči

Slavnosti Tří kápí se pořádají jako oslavy bohaté historie města a zápisu třebíčských kulturních památek na seznam UNESCO. Návštěvníci Třebíče se ve dnech 17. – 19. srpna mohou těšit na koncerty, středověké městečko, noční historický průvod, velkolepý ohňostroj a celou řadu atrakcí pro děti i dospělé včetně doprovodného jarmarku ručních výrobků, na kterém se v sobotu můžeme spolu potkat u mého stánku s malovanými textilními výrobky.

30.7.2018
Více >