TOPlist
Heli Art
Heli Art
autorský šperk, originální textilní výrobky

Tvůrčí dílna

Značka Heli art patří dílně, ve které se navrhují a vlastnoručně vyrábí textilní oděvní doplňky, tašky a šperky primárně určené pro ženy hledající originalitu a kvalitu. Každý kus z dílny Heli art je vytvořen jako originál, díky ruční výrobě zde nenajdete dva zcela totožné výrobky. Přála bych si, aby vám výrobky z dílny Heli art dělaly radost a příjemně se nosily. Šperky a textilní výrobky se snažím navrhovat tak, aby dobře padly a byly co nejvíce funkční.

Použité materiály

Kabelky jsou ušity z přírodních materiálů, převážně z bavlny. Dominantními materiály jsou krepovina, riflovina a plátno. Doplňkovým materiálem, který se používá zejména na zdobení a aplikace, je hedvábí, krepdešín či satén. 

K malování používám kvalitní barvy a kontury speciálně určené na textil, které jsou po zažehlení zafixovány. Některé kabelky jsou dozdobeny skleněnými kamínky, organzou nebo ruční výšivkou z bavlnek a perliček.

Mým nejoblíbenějším materiálem k výrobě šperků jsou polodrahokamy. V katalogu najdete celou řadu šperků s tygřími oky, karneoly, růženíny a kříštály. Materiál na výrobu šperků používám dvojí. První kategorii šperků vyrábím z měděných lakovaných drátků od českého výrobce. Po dokončení jsou všechny šperky na závěr ještě jednou přelakovány, aby i ustřižená zakončení drátků byla pokryta vrstvou laku a nedošlo tak k přímému kontaktu mědi s kůží.

Cínované šperky jsou vyrobeny z nerezového drátu Osteofix. Tyto drátky jsou pájeny cínem. Po spájení jejsou dále povrchově upravovány antioxidačním roztokem. Afroháčky do uší potřebné k výrobě náušnic jsou z chirurgické oceli, která je antialergenní. 

Autorka

Tvůrcem všech návrhů, vzorů, šperků a maleb jsem já, Helena Sochová. Kreativnímu tvoření se věnuji od dětství, mamka je výtvarnice, takže jsem v dílně jako doma. Mám ekonomické vzdělání, v současnosti pracuji v administrativě a podnikám na živnostenský list.

 

Aktuality

Otevírání zámecké sezóny v Janovicích
Datum konání: 9. června 2018

V sobotu 9. června se na zámku v Janovicích uskuteční slavnostní zahájení zámecké sezóny. Na programu bude od 11 hodin řemeslný jarmark, odpoledne bude patřit vystoupení dětí z rýmařovské ZUŠ s koncertem a Květinovou módní přehlídkou. Na akci dále vystoupí děti z mateřských škol, nebude chybět ani divadlo a hudební vystoupení českých i polských kapel. Těšit se můžete také na výtvarný workshop, keramickou dílnu, deskové hry, předení na kolovrátku, kováře, malování na hedvábí, komentované prohlídky zámku a mnoho dalšího.

31.5.2018
Více >
Lázeňský jarmark v Karlově Studánce
Datum konání: 30. června 2018

Poslední červnovou sobotu před začátkem prázdnin můžete vyrazit na výlet do Karlovy Studánky, krásných horských lázní a pobýt tam na čerstvém vzduchu, nabrat léčivou vodu, vydat se po vodopádech nahoru na Praděd a nebo si užít komorní lázeňský jarmark a nakoupit tam nějakou regionální specialitu. Budu se těšit na setkání s vámi u stánku s malovanými výrobky blízko sochy děda Praděda.

31.5.2018
Více >