TOPlist
Heli Art
Heli Art
Autorské oděvní doplňky

Tvůrčí dílna

Značka Heli art patří dílně, ve které se navrhují a vlastnoručně vyrábí textilní oděvní doplňky, tašky a šperky primárně určené pro ženy hledající originalitu a kvalitu. Každý kus z dílny Heli art je vytvořen jako originál, díky ruční výrobě zde nenajdete dva zcela totožné výrobky. Přála bych si, aby vám výrobky z dílny Heli art dělaly radost a příjemně se nosily. Šperky a textilní výrobky se snažím navrhovat tak, aby dobře padly a byly co nejvíce funkční.

Použité materiály

Kabelky jsou ušity z přírodních materiálů, převážně z bavlny. Dominantními materiály jsou krepovina, riflovina a plátno. Doplňkovým materiálem, který se používá zejména na zdobení a aplikace, je hedvábí, krepdešín či satén. 

K malování používám kvalitní barvy a kontury speciálně určené na textil, které jsou po zažehlení zafixovány. Některé kabelky jsou dozdobeny skleněnými kamínky, organzou nebo ruční výšivkou z bavlnek a perliček.

Mým nejoblíbenějším materiálem k výrobě šperků jsou polodrahokamy. V katalogu najdete celou řadu šperků s tygřími oky, karneoly, růženíny a kříštály. Materiál na výrobu šperků používám dvojí. První kategorii šperků vyrábím z měděných lakovaných drátků od českého výrobce. Po dokončení jsou všechny šperky na závěr ještě jednou přelakovány, aby i ustřižená zakončení drátků byla pokryta vrstvou laku a nedošlo tak k přímému kontaktu mědi s kůží.

Cínované šperky jsou vyrobeny z nerezového drátu Osteofix. Tyto drátky jsou pájeny cínem. Po spájení jejsou dále povrchově upravovány antioxidačním roztokem. Afroháčky do uší potřebné k výrobě náušnic jsou z chirurgické oceli, která je antialergenní. 

Autorka

Tvůrcem všech návrhů, vzorů, šperků a maleb jsem já, Helena Sochová. Kreativnímu tvoření se věnuji od dětství, mamka je výtvarnice, takže jsem v dílně jako doma. Mám ekonomické vzdělání, v současnosti pracuji v administrativě a podnikám na živnostenský list.

 

Aktuality

Mineralogická burza v Ostravě
Datum konání: 9. října 2021
Otevírací doba: 9 - 14:30 hodin

Mineralogická setkání pořádá VŠB-TU Ostrava dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim v aule vysoké školy. Jedná se o akci spojenou s prodejní výstavou minerálů, fosilií a šperků, které se zúčastňuje stovka sběratelů, mineralogů i šperkařů z ČR. Návštěvníci tak mají možnost nakoupit špičkové minerály, drahé kameny i fosilie. Nedílnou součástí této výstavy jsou i originální šperky vyráběné s využitím kamenů. Určitě stojí za to vidět tyto přírodní skvosty na vlastní oči. Je to příležitost nejen pro odborníky, ale i širokou veřejnost. V rámci této akce jsou pro veřejnost otevřené i sbírky geologického pavilonu.

15.9.2021
Více >
Podzimní šperkařský festival v Kroměříži
Datum konání: 23. - 24. 10. 2021

Ráda bych vás pozvala do Kroměříže na prodejní výstavu šperků, drahých kamenů, minerálů a handmade výrobků od předních českých výrobců. Na kroměřížském výstavišti bude k vidění kromě šperků i keramika, výrobky ze dřeva, textilní a dřevěné hračky nebo originální oblečení. Budete si moci zde nakoupit i spoustu materiálů pro vlastní kreativní tvorbu. Tak neváhejte a udělejte si pohodový podzimní výlet do krásných kroměřížských zahrad a přijďte se podívat i na výstaviště. Budu se na Vás těšit.

26.5.2021
Více >
Krajkářské trhy ve Valašském Meziříčí
Datum konání: 26. - 27. listopadu 2021

Valašský krajkářský a řemeslný spolek společně se střední školou pořádá již 18. ročník krajkářských trhů, které nabízejí to nejlepší z tvorby moravských řemeslníků. Vám všem, kteří umíte ocenit ruční práci a zajímají vás tradiční řemesla, vřele doporučuji tuto akci navštívit. Dominantu těchto trhů tvoří paličkovaná krajka. Nakoupíte zde nejen výjimečné vánoční dárky, ale i spoustu materiálu pro vlastní tvoření. Letošní ročník se stejně jako loni uskuteční v Integrované střední škole na ulici Palackého ve Valašském Meziříčí. Přijďte se podívat, stojí to za to.

1.2.2021