TOPlist
Heli Art
Heli Art
autorský šperk, originální textilní výrobky

Tvůrčí dílna

Značka Heli art patří dílně, ve které se navrhují a vlastnoručně vyrábí textilní oděvní doplňky, tašky a šperky primárně určené pro ženy hledající originalitu a kvalitu. Každý kus z dílny Heli art je vytvořen jako originál, díky ruční výrobě zde nenajdete dva zcela totožné výrobky. Přála bych si, aby vám výrobky z dílny Heli art dělaly radost a příjemně se nosily. Šperky a textilní výrobky se snažím navrhovat tak, aby dobře padly a byly co nejvíce funkční.

Použité materiály

Kabelky jsou ušity z přírodních materiálů, převážně z bavlny. Dominantními materiály jsou krepovina, riflovina a plátno. Doplňkovým materiálem, který se používá zejména na zdobení a aplikace, je hedvábí, krepdešín či satén. 

K malování používám kvalitní barvy a kontury speciálně určené na textil, které jsou po zažehlení zafixovány. Některé kabelky jsou dozdobeny skleněnými kamínky, organzou nebo ruční výšivkou z bavlnek a perliček.

Mým nejoblíbenějším materiálem k výrobě šperků jsou polodrahokamy. V katalogu najdete celou řadu šperků s tygřími oky, karneoly, růženíny a kříštály. Materiál na výrobu šperků používám dvojí. První kategorii šperků vyrábím z měděných lakovaných drátků od českého výrobce. Po dokončení jsou všechny šperky na závěr ještě jednou přelakovány, aby i ustřižená zakončení drátků byla pokryta vrstvou laku a nedošlo tak k přímému kontaktu mědi s kůží.

Cínované šperky jsou vyrobeny z nerezového drátu Osteofix. Tyto drátky jsou pájeny cínem. Po spájení jejsou dále povrchově upravovány antioxidačním roztokem. Afroháčky do uší potřebné k výrobě náušnic jsou z chirurgické oceli, která je antialergenní. 

Autorka

Tvůrcem všech návrhů, vzorů, šperků a maleb jsem já, Helena Sochová. Kreativnímu tvoření se věnuji od dětství, mamka je výtvarnice, takže jsem v dílně jako doma. Mám ekonomické vzdělání, v současnosti pracuji v administrativě a podnikám na živnostenský list.

 

Aktuality

Vánoční jarmark na zámku v Bruntále
Datum konání: 16. 12. 2017

Na krásném bruntálském zámku proběhne poslední předvánoční sobotu 16. 12. řemeslný jarmark ručních výrobků, vánočních ozdob a dobrot. Hudební program doplní výtvarné dílničky pro děti. Udělejte si v předvánočním shonu čas a podnikněte výlet do Bruntálského zámku.

29.10.2017
Nekonvenční vánoční jarmark v Ostravě
Datum konání: 16. 12. 2017

Vánoční trhy s originální rukodělnou tvorbou můžete navštívit v ostravském kulturním centru Cooltour na Černé louce. Poslední víkend před Vánoci si můžete zajít nakoupit originální výrobky od tvůrců z Moravy, Čech i Slovenska. Chybět nebudou ani tvůrčí dílny a divadelní představení pro děti. To vše se koná pod jednou střechou a pěkně v teple. Nenechte si ujít tento speciální v pořadí již sedmý ostravský jarmark.

29.10.2017
Více >