TOPlist
Heli Art
Heli Art
autorský šperk, originální textilní výrobky

Tvůrčí dílna

Značka Heli art patří dílně, ve které se navrhují a vlastnoručně vyrábí textilní oděvní doplňky, tašky a šperky primárně určené pro ženy hledající originalitu a kvalitu. Každý kus z dílny Heli art je vytvořen jako originál, díky ruční výrobě zde nenajdete dva zcela totožné výrobky. Přála bych si, aby vám výrobky z dílny Heli art dělaly radost a příjemně se nosily. Šperky a textilní výrobky se snažím navrhovat tak, aby dobře padly a byly co nejvíce funkční.

Použité materiály

Kabelky jsou ušity z přírodních materiálů, převážně z bavlny. Dominantními materiály jsou krepovina, riflovina a plátno. Doplňkovým materiálem, který se používá zejména na zdobení a aplikace, je hedvábí, krepdešín či satén. 

K malování používám kvalitní barvy a kontury speciálně určené na textil, které jsou po zažehlení zafixovány. Některé kabelky jsou dozdobeny skleněnými kamínky, organzou nebo ruční výšivkou z bavlnek a perliček.

Mým nejoblíbenějším materiálem k výrobě šperků jsou polodrahokamy. V katalogu najdete celou řadu šperků s tygřími oky, karneoly, růženíny a kříštály. Materiál na výrobu šperků používám dvojí. První kategorii šperků vyrábím z měděných lakovaných drátků od českého výrobce. Po dokončení jsou všechny šperky na závěr ještě jednou přelakovány, aby i ustřižená zakončení drátků byla pokryta vrstvou laku a nedošlo tak k přímému kontaktu mědi s kůží.

Cínované šperky jsou vyrobeny z nerezového drátu Osteofix. Tyto drátky jsou pájeny cínem. Po spájení jejsou dále povrchově upravovány antioxidačním roztokem. Afroháčky do uší potřebné k výrobě náušnic jsou z chirurgické oceli, která je antialergenní. 

Autorka

Tvůrcem všech návrhů, vzorů, šperků a maleb jsem já, Helena Sochová. Kreativnímu tvoření se věnuji od dětství, mamka je výtvarnice, takže jsem v dílně jako doma. Mám ekonomické vzdělání, v současnosti pracuji v administrativě a podnikám na živnostenský list.

 

Aktuality

Příjem objednávek pouze do konce listopadu!

Vážení zákazníci, do konce listopadu budete mít možnost posílat objednávky na Vánoce. V průběhu prosince již bohužel nebudu moci z časových důvodů přijmat a odesílat vaše internetové objednávky. Děkuji za pochopení.

20.11.2018
Advent na Zemědělce
Datum konání: 30.11. - 1.12. 2018

Začátek adventního času bývá každoročně spojený s vánoční kulturní akcí na Masarykově střední zemědělské škole v Opavě. Celou školu zaplní prodejci ručních výrobků, v několika učebnách najdete výtvarné dílny pro děti, v aule můžete shlédnout vystoupení pěveckých a tanečních souborů. Můžete se inspirovat ukázkami prostřených vánočních tabulí a nakoupit vánoční dekorace. Na závěr pátečního i sobotního dne nebude chybět tradiční ohňostroj. Živý betlém a cimbálová muzika dotvářejí nezaměnitelnou atmosféru této akce.

20.11.2018
Vánoce na zámku v Kravařích
Datum konání: 8. - 9. prosince 2018

Tradiční vánoční jarmark na kravařském zámku proběhne o druhém adventním víkendu. Těšit se můžete na krásně vyzdobený zámek, jarmark s rukodělnými výrobky, spoustu napečených dobrot a dílničky pro děti. O doprovodný hudební program se postarají místní pěvecké sbory, cimbálovka a další kapely. Přijďte se vánočně naladit a nakoupit netradiční vánoční dárky na zámek do Kravař.

30.7.2018
Vánoční jarmark na zámku v Bruntále
Datum konání: 15. prosince 2018

Na krásném bruntálském zámku proběhne poslední předvánoční sobotu 15. prosince komorní řemeslný jarmark. Nakoupit zde můžete kvalitně zpracované ruční výrobky, vánoční ozdoby a také nějaké dobroty. Hudební program doplní výtvarné dílničky pro děti. Udělejte si v předvánočním shonu čas a podnikněte výlet na bruntálský zámek.

30.7.2018